تبلیغات

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

جامع ترین منبع کنکور - رمز موفقیت نفر اول کنکور سراسری رشته تجربی سال 91

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندهای روزانه

:صفحات جانبی

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

مجموعه کامل فیزیک آسان است + فیلم راز + تکنیک دروس عمومی + تخفیف نقدی مجموعه کامل فیزیک آسان است + فیلم راز + تکنیک دروس عمومی + تخفیف نقدی آموزش زبان انگلیسی3 کنکور93 تمامی رشته ها + هدایا + تخفیف نقدی آموزش زبان فارسی کنکور93 تمامی رشته ها + هدایا + تخفیف نقدی
دوشنبه 25 شهریور 1392-02:08 ب.ظبه گزارش خبرگزاری فارس، فرزانه رحمانی

متولد 1374 دانش‌آموز دبیرستان فرزانگان ناحیه 2 سنندج است که امسال رتبه اول کنکور سراسری رشته علوم تجربی را کسب کرده است. وی از خانواده‌ای تحصیلکرده است که پدرش استاد دانشگاه و مادرش متخصص زنان است، تنها خواهر وی سال گذشته با کسب رتبه 173 کشوری در رشته علوم تجربی وارد دانشگاه شد و اکنون دانشجوی پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران است.

 

 

آیا برنامه‌ریزی خاصی در درس خواندن داشتید؟ میانگین مطالعه روزانه‌تان چقدر بود؟

ادامه در ادامه مطلب

تا سال سوم دبیرستان تنها به اندازه دیگر دانش‌آموزان و اینکه جزو شاگردهای اول کلاس باشم، درس می‌خواندم و از وقت‌های اضافه برای درس خواندن استفاده نمی‌کردم اما سال آخر تلاشم را در زمینه درس خواندن برای آمادگی در کنکور سراسری دوچندان کردم تا جایی که تمامی بعد از ظهرها را جز روزهای جمعه با درس خواندن می‌گذراندم.

 

فرزانه رحمانی نفر اول کنکور در رشته علوم تجربی با بیان اینکه این موفقیت را مدیون تلاش خود می‌داند، گفت: حجاب را مهم‌ترین عامل آرامش در زندگی ام می‌دانم.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرزانه رحمانی متولد 1374 دانش‌آموز دبیرستان فرزانگان ناحیه 2 سنندج است که امسال رتبه اول کنکور سراسری رشته علوم تجربی را کسب کرده است. وی از خانواده‌ای تحصیلکرده است که پدرش استاد دانشگاه و مادرش متخصص زنان است، تنها خواهر وی سال گذشته با کسب رتبه 173 کشوری در رشته علوم تجربی وارد دانشگاه شد و اکنون دانشجوی پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران است.

 

رحمانی کسب رتبه دوم المپیاد شیمی کشوری سال گذشته را در کارنامه درخشانش دارد.

 

فارس برای آشنایی بیشتر با وی، شیوه درس خواندن، برنامه‌ریزی و مشوق‌هایش مصاحبه‌ای را با این نخبه علمی در دفتر این خبرگزاری انجام داده است که در پی می‌آید.

 

فارس: فرزانه رحمانی که اکنون رتبه اول کنکور رشته علوم تجربی را کسب کرده است آیا در دوران دانش‌آموزی هم جزو دانش‌آموزان زرنگ کلاس بود؟

 

من از همان دوران بچگی یک جوری عادت کرده بودم که جزو شاگردهای خوب کلاس باشم. نمی‌گم همیشه اول بودم بلکه اگر از کسی نمره کمتری در کلاس می‌آوردم سعی می‌کردم که درس خود را ارتقا بدهم و جزو بچه‌های اول کلاس باشم.

 

در چند سال اخیر یعنی دوران دبیرستان که تلاش دانش‌آموزان برای رقابت بیشتر می‌شد من هم واقعا تلاش کردم که همیشه اول باشم و به این جایگاه فکر می‌کردم.

 

فارس: قبل از شرکت در کنکور سراسری آیا فکر می‌کردید که چنین رتبه‌ای را کسب کنید؟

 

قبل از کنکور هر وقت به رتبه فکر می‌کردم حالم بد می‌شد و تصمیم گرفتم که اصلا به رتبه فکر نکنم چون با این روند آرامش بیشتری داشتم و تنها به اینکه می‌خواهم تو کنکور سراسری شرکت کنم و ادامه تحصیل دهم فکر می‌کردم.

 

همیشه رتبه اول تو ذهن آدم یک چیز بزرگی است، همیشه احساس می‌کردم که کسی که رتبه اول است با دیگران فرق دارد و به همین دلیل هیچ وقت احساس نمی‌کردم که اول بشوم اما اینکه رتبه خوبی را کسب کنم می‌دانستم چون درصد جواب‌های درست را می‌دانستم.

 

فارس: زمانی که فهمیدی به چنین رتبه‌ای دست پیدا کرده‌ای چه حالتی داشتید؟

 

وقتی از سازمان سنجش با من تماس گرفتند و اون شخص یک سری سئوالات از من پرسید و مدارکم را با من چک می‌کرد فهمیدم که رتبه خوبی را کسب کرده‌ام که با اعلام رتبه اول ذوق زده شدم و از خدای خود که تلاشم را به ثمر نشاند تشکر کردم.

 

فارس: آیا برنامه‌ریزی خاصی در درس خواندن داشتید؟ میانگین مطالعه روزانه‌تان چقدر بود؟

 

تا سال سوم دبیرستان تنها به اندازه دیگر دانش‌آموزان و اینکه جزو شاگردهای اول کلاس باشم، درس می‌خواندم و از وقت‌های اضافه برای درس خواندن استفاده نمی‌کردم اما سال آخر تلاشم را در زمینه درس خواندن برای آمادگی در کنکور سراسری دوچندان کردم تا جایی که تمامی بعد از ظهرها را جز روزهای جمعه با درس خواندن می‌گذراندم.

 

در روزهایی که مدرسه داشتم میانگین بین پنج تا شش ساعت و در روزهای تعطیل 10 تا 11 ساعت مطالعه می‌کردم. اگر چه در سال‌های گذشته در کلاس‌های زیست‌شناسی و فیزیک شرکت می‌کردم اما سال آخر دبیرستان در هیچ کلاسی شرکت نمی‌کردم و تنها در خانه به مطالعه می‌پرداختم.

 

فارس: چقدر به شانس در موفقیت اعتقاد دارید؟ رازهای موفقیتت را در چه چیزی می‌دانید؟

 

موفقیت با تلاش و کوشش حاصل می‌شود و کسی که تلاش نمی‌کند هیچ شانسی برای موفقیت ندارد و من موفقیتم را مدیون تلاش خود می‌دانم چون واقعا تلاش کردم تا به این نتیجه شیرین برسم.

 

آرامش در خانواده یکی دیگر از دلایل موفقیت‌های من است چون هیچ وقت والدینم برای کسب رتبه به من فشار نمی‌آوردند. من برای کنکور استرس نداشتم چون داشتن استرس مانع از بهره‌مندی انسان از تمام توانایی‌هایش می‌شود و آرامش موجب می‌شود تا آنچه را که یاد گرفته‌ای به منصه ظهور و بروز برسانی.

 

فارس: میزان نقش دبیران مدرسه در کسب این رتبه را چگونه می‌بینید؟

 

بدون شک داشتن پایه‌ای قوی برای رسیدن به هدفی الزامی است و من دوران راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه فرزانگان سنندج گذراندم که از معلمان و دبیران خوبی برخوردار است. این ادامه دهندگان راه انبیا موجب شدند که پایه درسی ما در دوره راهنمایی و اول دبیرستان قوی شود و در کلاس‌های بالاتر بدون هیچ مشکلی ادامه تحصیل بدهیم و فکر می‌کنم که این مهم تاثیرگذار در موفقیت هر دانش‌آموزی است و من بخشی از موفقیتم را مدیون آنان می‌دانم.

 

دبیر فیزیک و زیست دوران دبیرستانم واقعا دبیران بسیار خوبی بودند و همواره سعی داشتند با تشویق و ترغیب دانش‌آموزان فاصله‌ای را که بچه‌ها شهرستانی با تهرانی‌ها در فکر خود ایجاد کرده بودند از بین ببرند و با القای این مسئله که خواستن توانستن است و شما می‌توانید هم پای ما حرکت می‌کردند تا جایی که حتی برخی از کتاب‌ها و منابع درسی را از اطرافیان و فامیلهای دور و نزدیکشان برای ما تهیه می‌کردند.

 

فارس:به نظر خودت آیا روش درس خوندنت با بقیه دانش‌آموزان فرق می‌کرد؟

 

اصلا فکر نکنم شیوه درس خواندن فرقی داشته باشد مگه اینکه شیوه غلط باشه یعنی در مورد درسی همچون ریاضی که احتیاج به تمرین و استمرار دارد بخواهی تنها به منبع درسی و کتاب خودت اکتفا کنی که این روش کاملا غلطی است.

 

روش‌های درست برای درست درس خواندن زیاد است که آدم می‌تونه از آنها استفاده کنه، اگر کسی فکر بکند که می‌تواند از روش دیگری که با روش‌های متداول درس خواندن فرق می‌کنه بهتر یاد بگیره نمی‌توان گفت روش درس خواندش غلط است چون این روش درس خواندن منه و چون من با این روش راحت‌تر و بهتر می‌تونم مطالب را یاد بگیرم با همین روش درس می‌خونم.

 

فارس: چه توصیه‌ای برای داوطلبان کنکور دارید؟

 

امیدوارم همینجوری که رسانه‌ها اعلام کردن امسال آخرین سال برگزاری کنکور باشه ولی خوب اگه قرار بچه‌ها برای ورود به دانشگاه آزمونی بدهند بهشون پیشنهاد می‌کنم هیچ وقت ناامید نشوند و از تلاش دست برندارند این احساس را در خود به وجود بیاورند که یک تلاش 9 تا 12 ماه می‌تونه قبولی شیرین را براشون به ارمغان بیاره پس ارزش این را داره که به خودشون یکم سختی بدهند.

 

اگر هم زمانی احساس خستگی و ناامیدی بهشون دست داد سعی کنند با دادن یک استراحت و تنفس به خودشون تلاش دوباره‌ای را برای دستیابی به موفقیت آغاز کنند.

 

چیدن برنامه‌های سفت و سخت نمی‌تواند همیشه نتیجه مطلوب و خوبی داشته باشد پس باید با یک برنامه‌ریزی منعطف در راه رسیدن به هدف تلاش کنند.

 

داشتن برنامه‌ریزی دقیق برای کنکور می‌تونه سال شیرین و لذت بخشی براشون باشه و بهشون توصیه می‌کنم اصلا با این فکر که می‌خواهند برای کنکور درس بخونند به خودشون استرس وارد نکنند.

 

فارس:  چه رشته و دانشگاهی را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنید؟

 

رشته‌ مورد نظرم پزشکی است و قطعا همین رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنم ولی در مورد دانشگاه هنوز به یک تصمیم قطعی نرسیده‌ام چون در حال حاضر خواهر بزرگ‌ترم دانشجوی رشته پزشکی در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل است به همین خاطر در انتخاب دانشگاه تهران و دانشگاه بهشتی برای ادامه تحصیل باید بیشتر فکر کنم.

 

فارس: اگر موسسات آموزشی برای تبلیغ به سراغ شما بیایند آیا در ازای ریالی برای آنها تبلیغ خواهید کرد؟

 

من جز شرکت در آزمون آزمایشی یک موسسه مشخص از سوی هیچ موسسه علمی و آموزشی دیگری پشتیبانی نشده‌ام و تبلیغ برای آنها را نوعی توهین به خود می‌دانم و هیچ‌گاه این کار را نخواهم کرد.

 

فارس: به عنوان سئوال پایانی، شما به عنوان یک دختر مسلمان ایرانی که در عین موفقیت در عرصه علمی، ساده و محجبه هستید، نظرتان در مورد حجاب چیست؟

 

معتقدم حجاب یک اصلی است برای آرامش چرا که اگر انسان حجاب کاملی نداشته باشد قطعا با ورود به بستر جامعه دچار یک حس ناآرامی و ترس می‌کند. همیشه احساس می‌کنم که اگر قسمتی از بدنم مثلا موهام بیرون باشه یک بخش از هویتم در خطره، به خاطر همین حجاب را مهم‌ترین عامل آرامش در زندگیم می‌دانم.

 

از طرف دیگر هم با توجه به اینکه انسان‌ها یک حیای خاصی دارند و همچنین خلیفه خداوند بر روی زمین هستند وقتی قسمتی از بدنشان بیرون باشد یک احساس ناامنی پیدا می کنند.

 

از دیدگاه من حجاب لازمه عفاف و عامل اصلی آرامش در زندگی هر فردی است. انسان با رعایت حجاب در کنار کسب یک آرامش قطعی و پایدار در زندگی دستور خداوند متعال را نیز اطاعت کرده است.


 
نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:دوشنبه 25 شهریور 1392 02:37 ب.ظ


How much can you grow from stretching?
یکشنبه 15 مرداد 1396 07:14 ب.ظ
Every weekend i used to visit this website, because i wish for enjoyment, as this this
web site conations truly fastidious funny stuff too.
curtischurchill.wordpress.com
یکشنبه 8 مرداد 1396 07:11 ق.ظ
My developer is trying to convince me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the expenses.
But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type on various websites for about a year and am anxious about switching to another platform.

I have heard fantastic things about blogengine.net.
Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?
Any kind of help would be greatly appreciated!
manicure
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 07:22 ق.ظ
Wow, incredible weblog structure! How long have you ever been blogging for?
you made blogging glance easy. The entire look of your site is magnificent, as neatly
as the content!
BHW
شنبه 2 اردیبهشت 1396 12:20 ق.ظ
What a stuff of un-ambiguity and preserveness of valuable experience on the topic of unexpected feelings.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 04:15 ب.ظ
I know this web page provides quality based posts and additional material, is there any other website which provides these kinds of things in quality?
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 11:12 ب.ظ
Very nice post. I just stumbled upon your blog and
wanted to say that I have truly enjoyed surfing around your blog posts.
After all I'll be subscribing to your feed and I
hope you write again very soon!
BHW
جمعه 18 فروردین 1396 10:39 ق.ظ
I enjoy what you guys are up too. This type of clever work and reporting!
Keep up the wonderful works guys I've incorporated
you guys to my own blogroll.
BHW
یکشنبه 13 فروردین 1396 01:51 ب.ظ
Hi there! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came
to give it a look. I'm definitely enjoying the information. I'm book-marking and will be tweeting this to my followers!
Superb blog and great style and design.
برنامه دریافت جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32
پنجشنبه 12 شهریور 1394 07:05 ق.ظ
ســــلام !
وبلاگتان زیباست!

ما برای کاربرانی که از آنتی ویروس نود 32 استفاده میکنند ، برنامه ای طراحی کردیم که بتوانند جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32 را تنها با یک کلیک دریافت کنند.
این برنامه نیاز به نصب ندارد و حجم آن کمتر از 100 کیلوبایت میباشد و هیچگونه تبلیغات مزاحم به همراه خود ندارد!
با دانلود این برنامه از این پس تنها با یک کلیک و در کمتر از 3 ثانیه جدیدترین یوزر و پسورد آنتی ویروس خود را دریافت کنید.
این برنامه کاملا رایگان میباشد و دائما پشتیبانی و آپدیت میشود.
امکاناتی دیگر مانند مشاهده قیمت ارز و طلا و مشاهده جدول لیگ برتر و ... نیز به نرم افزار اضافه میشود.
برای دانلود به وبلاگ ما بیایید.
لطفا برای حمایت از ما ، وبلاگ ما را لینک کنید.
موفق باشید
شبکه اجتماعی فیس پلاک
جمعه 5 دی 1393 02:56 ق.ظ
سلام از وبلاگتون دیدن کردیم
از شما رسما دعوت میکنیم تا در شبکه ما عضو شوید و مطالبتان را به اشتراک گذارید تا بقیه هم استفاده کنند
منتظر حضور شما دوست عزیز هستیم!

با تشکر
مدیریت شبکه اجتماعی فیس پلاک
گلنار سافت
دوشنبه 12 آبان 1393 08:34 ق.ظ
سلام وبلاگت عالیه!
حتما براش خیلی زحمت میکشی!
میخوام بهت یه برنامه معرفی کنم که کار تو رو راحت تر کنه.
این برنامه به طور اتوماتیک که اجرا میشه به وبلاگت وارد میشه و برات پست ارسال میکنه.
این پست ها از وبلاگ های بروز شده و سایت های بزرگ انتخاب میشه
یعنی هرروز وبلاگت آپدیت میشه بدون اینکه کاری انجام بدی.
در هر روز میتونه تا 100 تا پست ارسال کنه که هیچکدام تکراری نیست.
در ضمن میتونی موضوع پست ها رو هم خودت انتخاب کنی. تنوع موضوعاتش خیلی زیاده مثل علمی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی، سرگرمی، موزیک و صد ها موضوع متنوع دیگه .
با بروز شده اتوماتیک وبلاگت آمار بازدیدت هم خیلی میره بالا.
همچنین میتونی پست های مورد علاقه ات رو توش ذخیره کنی و بهش زمانبندی ارسال بدی تا بفرسته.
قیمتش ماهانه فقط 5000 تومانه.اگه دو ماه بخری میتونی همیشه رایگان استفاده کنی.
تو میتونی اول با نسخه آزمایشی تست کنی که کار میکنه و وقتی مطمئن شدی ، بخری.
لینک دانلود نسخه آزمایشی :
http://s5.picofile.com/file/8148879142/Mihan_Auto_Post.zip.html
اگه سوالی یا مشکلی داشتی بهم ایمیل بزن.
فعلا خدانگهدار!
سارا شکیبا
یکشنبه 13 مهر 1393 01:40 ب.ظ
سلام وبلاگت قشنگه!

من بازی های آندروید زیادی توی وبلاگم گذاشتم

حتما بیا دانلود کن و نظر برام بذار!

ممنون
زیمابی
جمعه 31 مرداد 1393 12:39 ب.ظ
جذاب ترین فروشگاه اینترنتی

زیمابی - سایت انتخاب و خرید جدیدترین کالاهای دیجیتالی به همراه ارائه محتوای تخصصی بصورت ویدئویی و مرجع نقد و بررسی کامل کالا جهت خدمت رسانی به مشتریان اینترنتی

صفحه نخست : www.ZIMABI.com
شبکه ویدئوها : www.zimabi.com/videos
تبادل نظر کاربران : www.zimabi.com/blog
دانلود های رایگان : www.zimabi.com/download
خبرگزاری برندها و تکنولوژی : www.zimabi.com/news
افرا
سه شنبه 14 مرداد 1393 05:54 ق.ظ
سلام!
--------------
چندتا از اعترافات جالب و خنده دار بگم
---------------------------------------
اعتراف میکنم یه روز دختر همسایه مونو توخیابون داشت میرفت بامامانش دیدم
نیشمو با ذوق زدگی تا بناگوشم بازکردم و گفتم
سلام مونا………. چطوری؟………
دیدم تحویلم نگرفت و مامانشم میخندید
اومدم خونه به مامانم گفتم این دختر همسایه چه زود بزرگ شد تا دیروز اینقد بود
گفت :کی
من:همین مونا دیگه دختر آقای …
گفت :اون مبیناست مونا مامانشه!!
------------------------------------------------------------------------
بازم از این اعترافات هست اگه خواستی بیا بخون
سایت سرگرمی تفریح24
موفق و موید باشین
الناز شکوهی
پنجشنبه 9 مرداد 1393 06:58 ب.ظ
سلام دوست عزیز!

وبلاگ خیلی زیبایی داری!

لطفا هر چه زودتر به منم سر بزن!

و برام نظر بذار که بدونم اومدی!

منتظرما!


سارا
پنجشنبه 9 مرداد 1393 06:58 ب.ظ
سلام روز بخیر!

نوشته هات عالییییییه! حرف نداره!

منم یه وبلاگ ساختم سریال کره ای دوبله فارسی برای دانلود گذاشتم!

اگه خواستی بیا و ببین!

فعلا سریال های زیر آماده دانلود است :

1- افسانه جومونگ 2- سرزمین باد ها
3- افسانه دونگی 4- جواهری در قصر
5- سرزمین آهن 6- امپراطور دریا
7- تاجر پوسان

تمام سریال ها دوبله فارسی و کامل هستند!

اگر پیشنهاد و یا درخواست سریال داری توی نظرات برام بنویس

برای بهتر شدن وبلاگم به نظرت نیاز دارم!

حتما بیا!
پاپ من
یکشنبه 5 مرداد 1393 07:14 ب.ظ
سلام دوست عزیز!

یک پیشنهاد عالی برای کسب در آمد از وبلاگتون

سیستم کسب درآمد پاپ من

ثبت شده در ستاد ساماندهی

نرخ هر آی پی = از 60 تا 150 ریال

پاپ آپ اول = 30 ریال و دومی 30 ریال

تسویه حساب منظم و روزانه

اول از طریق لینک زیر ثبت نام کنید

بعد از ثبت نام وبسایت خودتون رو ثبت کنید

بعد یک کد در قالب وبلاگتون قرار میدید

بعد به ازای هر بازدید کننده 60 تا 150 ریال دریافت میکنید

از طریق لینک زیر ثبت نام کرده و شروع به کسب درآمد کنید!

پرداخت منظم و شمارش بالا از مزیت های سایت ماست

کافی است امتحان کنید!

مطمئنم خوشتون میاد و راضی خواهید بود!


لینک ثبت نام :
http://popman.ir/user/signup/ref:437

منتظرما!

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر